Firmy

Affinity Photo

affinity photo

Angielska firma Serif wypuściła na rynek nowy program do obróbki zdjęć – Affinity Photo. Według opinii wielu internautów, nowa aplikacja ma stać się pierwszą prawdziwą alternatywą dla starego gracza – Adobe Photoshop. Bo choć na rynku istnieje wiele programów aspirujących do zastąpienia popularnego 27-letniego już Photoshopa, to tak naprawdę niewiele z nich jest w stanie realnie z nim konkurować. A sam Photoshop z biegiem czasu mocno stracił na funkcjonalności.

Materiał promujący Affinity Photo wygląda naprawdę rewelacyjnie. Nowoczesny design i mnogość funkcji to tylko niektóre zalety nowego projektu.

Affinity Photo został wyposażony w wiele zaawansowanych opcji, m.in. maski, tryb mieszania czy Frequency Separation, dzięki czemu sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających użytkowników i prawdziwych profesjonalistów. Nowoczesna aplikacja została zaprojektowana z myślą o nowoczesnym sprzęcie firmy Apple i umożliwia pracę wyłącznie posiadaczom komputerów tej marki.

Wersja Beta programu jest dostępna za darmo i oferuje wiele możliwości jak na ten poziom – pracę na warstwach, maski, wsparcie end-to-end CMYK, kolory LAB, 16-bitową obróbkę, profile kolorystyczne ICC, mieszanie, obsługę RAW-ów, 64-bitowych pluginów, zapis i otwieranie plików w formacie Photoshop PSD i inne.

Producent programu sam określa go jako najszybszy i najbardziej precyzyjny, a zaprezentowany materiał promujący to dopiero początek możliwości. Ciekawe zatem, jakie będzie jego rozwinięcie.