Firmy

Photoshop Elements 13

photoshop elements 13

Photoshop Elements 13 to najnowsza wersja amatorskiego programu służącego do graficznej obróbki zdjęć. Zawiera kilka nowych funkcji i oferuje znacznie prostszą obsługę w stosunku do poprzednich edycji. Poza tym możliwości Photoshop Elements 13 stawiają go na dość dobrej pozycji, niedaleko od największego gracza na rynku – Photoshop Adobe.

Odświeżony interfejs i klika trybów pracy (szybki, z asystą i ekspert) to tylko niektóre niespodzianki. Oprócz tego najnowsza wersja programu oferuje spory wybór grafik i nowych efektów.

Prawdziwą gratką dla zapalonych użytkowników Facebooka jest kreator zdjęć tytułowych i profilowych, pozwalający tworzyć niezwykłe obrazy. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość umieszczania otrzymanego zdjęcia bezpośrednio z programu na profil. Photoshop Elements 13 proponuje kilka szablonów takich zdjęć.

Opcja edycji z asystą daje wiele możliwości pracy ze zdjęciami czarno-białymi. Za pomocą odpowiedniego kreatora można wyróżnić element o innej barwie, a cała reszta pozostanie czarno-biała.

Funkcja Photomerge pozwala łączyć elementy pochodzące z różnych zdjęć, a funkcja wypełniania z uwzględnieniem zawartości umożliwia pozbycie się niechcianych elementów obrazu.

Przechowywanie zdjęć dzięki odświeżonej funkcji Elements Organizer stało się przyjemniejsze. Zniknęły niepotrzebne puste miejsca między nimi, dzięki czemu można oglądać o wiele większe obrazy.

Sporym ułatwieniem dla użytkowników Photoshop Elements 13 jest automatyczna aktualizacja programu na potrzeby obróbki zdjęć RAW, jednego z popularniejszych wśród fotografów formatu zdjęć.

Jakość obróbki zdjęć jest rewelacyjna. Łatwość obsługi i liczne funkcje programu czynią go dobrym narzędziem w warsztacie pracy grafika.