Firmy

Kreatory logo

Grafik pracuje przy biurku - rysuje na tablecie graficznym, wokół porozkładane kartki ze szkicami i koncpecjami, w tle monitor z projektem graficznym

Wizytówką każdej ceniącej się firmy jest logo. Ma ono na celu identyfikować markę wśród jej odbiorców i zapewnić rozpoznawalność na rynku docelowym. Stworzenie dobrego loga nie jest prostym zadaniem. Proces ten zajmuje firmom marketingowym wiele dni, a nawet tygodni. Jednak nie każda firma może sobie pozwolić na spore wydatki związane ze stworzeniem logo przez podwykonawcę. Z pomocą przychodzą kreatory logo. Czym są i czy warto z nich skorzystać? O tym w poniższym artykule.

Czym są kreatory logo?

Kreatory logo to programy, które zrobiono po to, aby pomóc osobom niezajmującym się na co dzień tematyką marketingu w stworzeniu swojego własnego logo. Do wyboru mamy kreatory logo online oraz specjalistyczne programy, które należy zainstalować na dysku twardym urządzenia, na którym chcemy pracować. Oba posłużą nam równie dobrze, jednak zaletą internetowych kreatorów jest to, że możemy z nich korzystać na dowolnym sprzęcie w każdym możliwym miejscu na świecie z dostępem do sieci. Kreatory logo są bardzo przydatnymi narzędziami. Przy ich użyciu praktycznie każdy będzie w stanie stworzyć wymarzone logo dla swojej działalności. Pozwoli to nam usprawnić promocję firmy niewielkim kosztem.

Wybór kreatora logo

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kreatory logo dzielą się na programy instalacyjne oraz produkty online. To który z nich będzie nam bardziej odpowiadał, zależy już wyłącznie naszych preferencji. Twórcy kreatorów logo dają często do wyboru wersję bezpłatną oraz wersję premium. Cena za subskrypcję tej drugiej to około kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Czy warto w nią zainwestować? Wszystko zależy od tego, w jakim celu będzie nam potrzebny kreator. Jeśli chcemy wykorzystać go jednorazowo do stworzenia jednego logo, dobrą opcją będzie skorzystanie z okresu próbnego. Większość kreatorów internetowych oferuje tego typu rozwiązanie nawet na cały miesiąc. To wystarczający czas na ukończenie pojedynczego projektu. Jednak jeśli nasze przedsięwzięcie planujemy na dłuższy czas, dobrze będzie zaopatrzyć się w płatną wersję kreatora. Różnica między darmową a płatną wersją jest dość spora. Co normalne, dzięki wykupieniu subskrypcji odblokujemy dostęp do wielu narzędzi, do których pierwotnie nie mieliśmy uprawnień. Usprawni to proces tworzenia logo i da nam większą możliwość modyfikacji.

Czy warto pracować na kreatorze logo?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Proces tworzenia logo jest wbrew pozorom długi bardzo żmudny. Przecież każdemu zależy, aby logo jego firmy rzucało się w oczy jak największej liczbie potencjalnych klientów i w ten sposób przyciągnęło ich uwagę do skorzystania z jej produktów czy usług. Dlatego większość przedsiębiorców, których stać na spory wydatek zleca wykonanie logo firmy profesjonalnym agencjom marketingowym. Jeżeli ktoś jednak nie chciałby wydawać dużej kwoty, polecamy pracę na kreatorach logo. Bez znaczenia jest to, czy wybierzemy płatną, czy bezpłatną wersję. Na każdej z nich uda nam się stworzyć zadowalającą nas grafikę. Dzięki wersji premium będziemy mieli większy wybór przy doborze interesujących nas komponentów. Wybór należy do nas.