Firmy

Przeglądarka IrfanView

IrfanView

IrfanView to ciesząca się dużym uznaniem przeglądarka plików graficznych i multimedialnych. Stosunkowo prosta w obsłudze, szybka w działaniu, kompaktowa, o sporych możliwościach graficznych, umożliwiająca edycję fotografii. Przeglądarka jest całkowicie darmowa i przeznaczona do celów niekomercyjnych. Idealna dla amatorów, odpowiednia także dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

IrfanView łączy w sobie jednocześnie prostotę i innowacyjność. To jedna z pierwszych przeglądarek graficznych na świecie, obsługująca animację GIF, pliki TIFF i ICO. Jej główną zaletą jest obsługa wielu formatów plików, w tym także zdjęć zapisanych w formacie RAW. Intuicyjny interfejs pozwala na wygodne przeglądanie i wyświetlanie zdjęć w formie miniatur czy oddzielnych obrazów. Aplikacja wyposażona została w elementarne narzędzia do przechowywania plików, obróbki grafiki, rysowania, funkcje konwersji , skanowania i tworzenia katalogów. IrfanView pozwala przeglądać fotki w formie pokazu slajdów. Zakres funkcji przeglądarki można rozszerzyć dzięki zestawowi dedykowanych wtyczek, np. odtwarzacza muzycznego. Aplikacja obsługuje filtry programu Adobe Photoshop. Menadżer plików zapewnia szybkie poruszanie się między folderami. Przeglądarkę można obsługiwać tradycyjnie za pomocą myszy, dostępnych komend lub wielu skrótów klawiszowych, znacznie przyśpieszających pracę.

IrfanView jest dostępna za darmo, w wielu wersjach językowych. Popularna w całym świecie aplikacja to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu, a także duże możliwości obróbki graficznej dla amatorów. Efekty pracy są nietuzinkowe.