Firmy

Konkurs dla ilustratorów

konkurs Piórko

Trwa konkurs skierowany do początkujących ilustratorów. Sieć dyskontów Biedronka zainicjowała kolejną już edycję konkursu „Piórko”. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci, w którego drugim etapie należy stworzyć ilustracje do wybranego w pierwszym etapie tekstu. Do udziału zaproszeni zostali debiutujący ilustratorzy, chcący postawić swoje pierwsze poważne kroki w świecie rysunku.

Uczestnicy drugiego etapu konkursu muszą przygotować ilustracje graficzne do wybranych fragmentów zwycięskiego tekstu. Technika jest dowolna. Osoby zamierzające wziąć udział w konkursie będą musiały narysować jeden projekt na okładkę książki oraz od pięciu do dziesięciu rysunków ilustrujących wybrane fragmenty zwycięskiego tekstu. Zwycięzca drugiego etapu konkursy otrzyma 100 tysięcy złotych, a jego prace znajdą się w książce, która następnie trafi do sprzedaży w sklepach Biedronki pod koniec listopada bieżącego roku.

Projekty prac można przesyłać do 18 lipca tego roku. Zwycięzcę wyłoni kilkuosobowe jury, w skład którego wejdą znane postaci, od lat związane ze światem szeroko pojętej ilustracji, a także zwyciężczyni poprzedniej edycji konkursu oraz przedstawiciele organizatora konkursu, czyli sieci Biedronka.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na oficjalnej stronie www.piorko2016.biedronka.pl .

Konkurs organizowany jest z myślą o promocji zanikającego wśród dzieci, a także dorosłych czytelnictwa. Konkurs to także dobra okazja dla początkujących ilustratorów na wypromowanie swoich umiejętności. Opiekunem konkursu jest Wydawnictwo Zielona Sowa.

Post Tagged with