Firmy

Konferencja „W sprawie autorów”

prawo autorskie

NiroDesign/bigstockphoto.com

Już wkrótce, bo 21 maja bieżącego roku, odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniom prawa autorskiego twórców i projektantów. To druga edycja imprezy, która będzie miała miejsce w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym, zlokalizowanym w Gdyni. Celem konferencji „W sprawie autorów” jest prezentacja wybranych obszarów prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej, czyli zagadnień niezwykle ważnych w pracy projektantów oraz twórców.

Do udziału w imprezie zaproszono specjalistów z zakresu prawa, którzy przybliżą uczestnikom konferencji wiedzę dotyczącą prawa własności intelektualnej w sposób jak najbardziej zrozumiały, ograniczając zawiłą prawniczą terminologię. W trakcie imprezy zaplanowano kilka krótkich wykładów, dotyczących różnych aspektów prawa autorskiego, w tym także konfrontacji artysty z mediami społecznościowymi. Przewidziano możliwość zadawania pytań przez uczestników. Wstęp na konferencję jest bezpłatny oraz nie wymaga żadnej wcześniejszej rejestracji.

Do udziału w imprezie zachęca się przede wszystkim osoby związane z szeroko pojętym projektowaniem, w tym także projektowaniem graficznym. Inicjatorką imprezy jest Alicja Pałgan, studentka ostatnich lat na kierunkach: Prawo oraz Grafika, która wspólnie z PPNT Gdynia, Centrum Designu Gdynia oraz wydziałami, do których uczęszcza, organizuje konferencję.

Post Tagged with