Firmy

Próby Orange z grafiką 3D

grafik

Popularny operator telefonii komórkowej, firma Orange, stworzył niezwykła aplikację graficzną. Pod adresem www.futureself.orange.com można zobaczyć, jak będziemy wyglądali za 20 lat.

By wybrać się w tę wycieczkę w przyszłość, należy wgrać swoje zdjęcie, by następnie specjalny program przekształcił je w wersję trójwymiarową, postarzającą nas o 20 lat za pomocą dodanych efektów zmarszczek i siwizny. Aby uzyskać jak dobry portret, warto wgrać jak najlepszej jakości fotografię zrobioną na wprost, bez żadnych naszych min itp. Jeśli zdecydujemy się na wgranie zdjęcia z komputera, trzeba zadbać o to, by było ono w dużej rozdzielczości i dobrej jakości. Wtedy aplikacja w możliwie najlepszy sposób zanalizuje nasz obraz i wygeneruje realną podobiznę.

Przed pojawieniem się efektu finalnego, program zapyta nas o płeć, wiek, kolor oczu i skóry. Po przeanalizowaniu tych czynników na monitorze pojawi się niezwykła wersja naszej podobizny w 3D, z którą będziemy mogli nawet porozmawiać za pomocą mikrofonu lub czatu. Tematyka rozmów zawęża się do usług i nowoczesnych technologii, ale nasza odmieniona postać opowie nam również na pytania o dzieci, pracę i wygląd.

Narzędzie idealnie sprawdza się przy tworzeniu karykatur. Najprawdopodobniej powstało już w zeszłym roku, ale dopiero teraz rozkwitła jego popularność w związku z nagłośnieniem sprawy w mediach społecznościowych. Aplikacja jest dostępna w kilku wersjach językowych, tj. polskiej, angielskiej i francuskiej.

Fajna i nieskomplikowana w obsłudze aplikacja graficzna.