Firmy

Nowa usługa Google dla zdjeć

Google Plus

Jak poinformowała agencja Bloomberg, Google planuje uruchomić nową usługę dla zdjęć. Efekty prac firmy z Mountain View zostaną zaprezentowane podczas konferencji Google I/O 2015, która wystartuje 28 maja. Powstanie nowej usługi było spodziewane już od ubiegłego roku, gdy ogłoszono, że zdjęcia nie będą powiązane z serwisem społecznościowym Google+.

Według doniesień Bloomberga, nowa usługa umożliwi udostępniania fotek na najpopularniejszych portalach społecznościowych, m.in. Facebooku i Twitterze, które mają ograniczone możliwości edytowania grafiki. Najprawdopodobniej nowa usługa będzie również współpracowała z całą rodziną produktów Google.

Choć Google+ nie szczyci się wysoką liczbą użytkowników, to jednak w zamian może pochwalić się wysokiej jakości fotografiami. Wszystko dzięki zaawansowanym opcjom edycji zdjęć, oferowanym przez serwis Google+. W przeciwieństwie do Facebooka, który pozwala zamieszczać obrazy po kompresji, niszczącej cały urok zdjęcia. Poza tym najpopularniejszy serwis społecznościowy nie ma praktycznie żadnych narzędzi służących do choćby minimalnej obróbki zamieszczanych zdjęć.

Póki co nie wiadomo, jaki efekt przyniesie nowa usługa Google dla zdjęć. Nie wiadomo też, jaki będzie limit miejsc w ramach nowej ofert.