Firmy

Najlepsze programy do obróbki grafiki online

W internecie można znaleźć mnóstwo przydatnych programów graficznych online. Może nie oferują wielu zaawansowanych funkcji, ale mają dużo przydatnych narzędzi, a do tego często są dostępne za darmo. Poniżej 5 przydatnych programów do edycji grafiki online.

Sumo Paint

To bardzo zaawansowany program graficzny, często nazywany internetowym Photoshopem ze względu na swój profesjonalny interfejs i funkcjonalności. Korzystanie z niego jest darmowe.

Oprócz podstawowych opcji, dostępnych również w innych programach, ma też te bardziej zaawansowane. Poza rozbudowanymi narzędziami oraz pokaźną liczbą efektów i filtrów posiada przydatne przybory do rysowania wektorów. Edytowany plik można zapisać na komputerze lub w chmurze. Minusem programu jest to, że przez liczne funkcje oraz dużą ilość zakładek użytkownik może mieć trudności z ich przeszukiwaniem, co może utrudnić i wydłużyć edycję grafiki.

Canva

Canva w ostatnim czasie bije rekordy popularności wśród edytorów grafik online. Jest dość rozbudowanym narzędziem, jeśli chodzi o edycję gotowych grafik, a dodatkowo jej użytkowanie w podstawowym (ale dość szerokim) zakresie jest bezpłatne.

Umożliwia obróbkę grafik poprzez nałożenie na nie różnorodnych filtrów lub dodanie do nich przeróżnych elementów graficznych i tekstowych. Ma duże możliwości, jeśli chodzi o tworzenie autorskich grafik. Najczęściej jest wykorzystywana do tworzenia plakatów, bannerów, czy grafik na potrzeby social media i reklamy.

Canva oferuje użytkownikom gotowe szablony różnych rodzajów projektów graficznych, które w prosty sposób można modyfikować i dostosować do swoich potrzeb.

Pixlr

Ten darmowy edytor ma wiele zaawansowanych możliwości. Pozwoli stworzyć grafikę, banner reklamowy lub dokonać korekty zdjęcia, ma także funkcje tworzenia kolaży i innych kompozycji. Pixlr dodatkowo oferuje pracę na warstwach, dodawanie filtrów oraz masek, edycję kolorów, gradientów i gam czerwieni, umożliwia również przeglądanie historię zmian. Do edytowanych zdjęć można dodać kształty czy po nich rysować. Do podstawowej obróbki dla większości osób będzie wystarczający.

Pixlr oferuje dwie wersje edytora grafiki online: Pixlr Editor oraz Pixlr Express, różniące się poziomem zaawansowania.

Adobe Photoshop Express

To darmowe narzędzie online firmy Adobe pozwoli na ekspresową obróbkę grafik czy zdjęć. Photoshop Express posiada wiele przydatnych funkcji, w tym możliwość podstawowej edycji obrazu (kadrowanie, przycinanie, poprawa kontrastu i nasycenia kolorów, usuwanie efektu czerwonych oczu, itp.). Dodatkowo ma funkcję generującą np. czarno-białe zdjęcia. Program oferuje również 2 GB miejsca w galerii online na nasze zdjęcia.

PicMonkey

Dzięki PicMonkey można stworzyć i edytować jedynie nieskomplikowane grafiki, ale program będzie wystarczający do wielu zastosowań. Aplikacja on-line posiada podstawowe narzędzia i funkcje, takie jak przycinanie, kadrowanie, obracanie, korektę ekspozycji, zmianę głębi ostrości, manipulowanie barwami, czy zmniejszanie rozdzielczości obrazu.

Możliwości powyższych programów, jak na edytory, są naprawdę spore. Korzystanie z nich nie jest tak wygodne jak z programu zainstalowanego na własnym komputerze, mimo to działają płynnie i mają dużo przydatnych narzędzi.