Firmy

Instagram z poziomymi zdjęciami

logo Instagrama

To prawdziwa gratka dla wszystkich użytkowników i wielbicieli popularnego serwisu społecznościowego Instagram. Twórcy umożliwili dodawanie prostokątnych zdjęć, co do tej pory było niemożliwe. Konieczność dodawania zdjęć w formie kwadratu powodowała swego rodzaju ograniczenia – fotografie musiały być wykadrowane. Forma kwadratowa była jednak znakiem firmowym serwisu. Nowa opcja to duże zaskoczenie.

Po wprowadzeniu zmian można już dodawać zdjęcia prostokątne, w orientacji zarówno pionowej, jak i poziomej. Aby mieć taką możliwość, należy zaktualizować Instagrama do wersji 7.5 bez względu na rodzaj sprzętu używanego do wyświetlania aplikacji.

Obowiązujący do tej pory kwadratowy format zdjęć to konsekwencja ograniczonych możliwości sprzętowych smartfonów z 2010 roku. Kwadratowe zdjęcia wyglądały wówczas korzystniej. Obecnie smartfony są już na tyle zaawansowane, że ich wyświetlacze bez trudu radzą sobie z większą rozdzielczością zdjęcia.

Niedawno popularny serwis zwiększył także rozdzielczość dodawanych fotografii do 1080×1080. Użytkownicy Instagrama na pewno ucieszą się z wprowadzonych zmian.

Post Tagged with