Firmy

FotoSketcher 3.00

fotosketcher

fotosketcher.com

Na rynku pojawiła się nowa wersja popularnego programu FotoSketcher, umożliwiającego sprawną konwersję fotografii w obraz, szkic bądź rysunek. Za pomocą kilku kliknięć myszki zwykła fotografia może uzyskać wyjątkowy wygląd oraz niepowtarzalny styl.

FotoSketcher to bardzo prosty w obsłudze program, skierowany przede wszystkim do początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników programów do obróbki graficznej, którzy chcą sprawnie i bez większych kłopotów poprawić swoje zdjęcie.

FotoSketcher posiada funkcję wielu filtrów, których można używać w zależności od naszych wymagań. Program jest wyposażony również w proste parametry edycyjne, tj. kontrast, jasność, ilość barw, uproszczenie obrazu, nasycenie, wyostrzenie. Najnowszą wersję programu uzupełniono o dodatkowe efekty pociągnięć pędzla oraz funkcję odwracania kolorów. Sporym ułatwieniem są nowe skróty klawiaturowe, m.in. w lewo, w prawo i do góry, służące do przełączania obrazu. Prosty interfejs i menu w języku polskim to niewątpliwe zalety tego programu. Poprawiono także pracę funkcji malarskich. Zdjęcia poddane obróbce wyglądają efektownie. Na korzyść programu przemawia wysoka jakość poddanych obróbce zdjęć i stosunkowo krótki czas pracy nad fotografią. Poprawiane zdjęcie można podglądać na bieżąco. Wśród dostępnych efektów warto wymienić szkice ołówkiem, piórkiem i atramentem, efekty malarskie i stylizowane, oraz opcję bez efektu, pozwalającą na zmianę wyłącznie ramki, tekstu lub faktury.

Program polecany dla osób zajmujących się amatorsko grafiką komputerową. Bardziej zaawansowanych użytkowników zniechęci mała ilość dostępnych opcji w porównaniu do popularnych edytorów grafiki.

Dzięki obecności ponad 20 różnych grafik program pozwala tworzyć małe dzieła sztuki, m.in. szkice, karykatury, akwarele, rysowane piórem i atramentem.

Foto Sketcher jest dostępny za darmo do pobrania w wersji instalacyjnej i przenośnej. Pozwala zapisywać pliki w formacie BMP, JPEG i PNG. Pracuje w środowisku Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1.