Firmy

Tutorial

Tutorial to napisane zwięźle i na temat instrukcje, które krok po kroku pokazują zasady obsługi programów komputerowych, oprogramowania czy też tworzenia grafiki komputerowej. Pod pojęciem tutorialu kryją się także wszelkiego rodzaju filmy i prezentacje, które mogą stać się podstawą naszych pierwszych, nieśmiałych komputerowych wprawek.

Tutoriale zdobyły w swym czasie ogromną popularność wśród użytkowników na całym świecie. Ich siła tkwi w prostocie przekazu. Prosty język, zrozumiałe przykłady, krótkość, zwięzłość, nauka krok po kroku umożliwiają swobodne opanowanie i posługiwanie się konkretnymi programami. Na korzyść tutoriali przemawia fakt, że najczęściej są tworzone przez biegłych użytkowników i profesjonalistów, którzy chcą przekazać cząstkę swojej wiedzy mniej zaawansowanym użytkownikom poszczególnych aplikacji czy programów. Te krótkie instrukcje są zazwyczaj dostępne dla wszystkich, i co ważniejsze, całkowicie darmowe. Zakres tematyczny tutoriali jest ogromny.

Tutorial w języku angielskim oznacza dosłownie samouczek. Termin ten ma swoje zastosowanie w grach komputerowych, gdzie stanowi pierwszą misję gry, która pozwala uzyskać jej pełny obraz, tj. posługiwanie się danymi klawiszami, zasadami i wszystkimi przeszkodami jakie czekają graczy do momentu zakończenia gry.

Dzięki tutorialom jesteśmy w stanie ocenić, czy dany program, gra, aplikacja w ogóle nas zainteresuje oraz w jakim zakresie możemy wykorzystać ich możliwości. Idealne rozwiązanie dla początkujących użytkowników komputerowych zawiłości.